Cupa Membrilor – 17 octombrie

  REZULTATE COMPETITIE Categoria I domni 0-12 HCP (System stroke play net) 1.  Coman Laurentiu – 74 lovituri 2.  Vinersar Florin – 76 lovituri   Categoria a II a domni (System stableford) 12.1-24 HCP 1.  Gavozdea Alin – 34 puncte 2.  Pascu Vasile – 31 puncte   Categoria a III a domni 24.1-36 HCP (System [...]

Cupa Medas (Vinului) – 3 octombrie

  REZULTATE COMPETITIE LOCUL 1 Morar Daniel + Ursu Dan – 73 puncte LOCUL 2 Codin Filip + Tranca Bogdan – 55 puncte LOCUL 3 Medrea Viorel + Keul Werner – 51 puncte Longest Drive Codin Filip – 240 metri 33 pct

Cupa Renault – Kadjar – 19 Septembrie

  REZULTATE COMPETITIE Categoria I domni 0-12 HCP (System stroke play net) 1.  Popa Ioan – 67 lovituri 2.  Coman Laurentiu – 70 lovituri   Categoria a II a domni (System stableford) 12.1-24 HCP 1.  Keul Werner – 36 puncte 2.  Medrea Viorel – 32 puncte   Categoria a III a domni 24.1-36 HCP (System [...]

Cupa Prieteniei – 12 Septembrie

  REZULTATE COMPETITIE Categoria I domni 0-12 HCP (System stroke play net) 1. Popa Ioan – 38 puncte 2. Coman Laurentiu – 37 puncte   Categoria a II a domni (System stableford) 12.1-24 HCP 1. Gavozdea Alin – 35 puncte 2. Popa Florin – 34 puncte   Categoria a III a domni 24.1-36 HCP (System [...]

Cupa SunGarden – Paul Tomita (Retur) – 5 Septembrie

Inscrierea in cadrul competitiei se face pe baza invitatiei din partea clubului. Exista un numar limitat de locuri. Persoanele care au jucat in prima etapa a competitiei vor avea prioritate la inscriere pentru etapa a doua. Competitia se desfasoara la CLUJ pe terenul SunGarden Resort Golf & Spa.

Cupa Elis – 29 August

  REZULTATE COMPETITIE Categoria I domni 0-12 HCP (System stroke play net) 1. Limbean Cosmin – 69 lovituri 2. Coman Viorel – 70 lovituri   Categoria a II a domni (System stableford) 12.1-24 HCP 1. Giurgiu Calin – 43 puncte 2. Gavozdea Alin – 41 puncte   Categoria a III a domni 24.1-36 HCP (System [...]

Cupa de vara – 15 august

Cupa de vara – 15 august

Dragi prieteni și jucători,   Clubul de Golf „Paul Tomița” are plăcerea de a vă invita sâmbătă, 15 august 2015, de la ora 09:00 la Cupa Veri ediția 1 Sistemul de joc:  - Stableford: – categoria 1 –  Campion, Vicecampion – categoria 2 – Campion, Vicecampion – categoria 3 – Campion, Vicecampion – categoria Lady – Campioană, [...]

Cupa Amicala GCPT – 27 iunie

  REZULTATE COMPETITIE LOCUL 1 DIAMANTINO JONATHAN – 44 PUNCTE LOCUL 2  GOTA EMIL – 40 PUNCTE LOCUL 3 COMAN VIOREL – 39 PUNCTE LOCUL 1 DOAMNE MORAR FLORINA – 25 PUNCTE 33 pct

Cupa Alpin – Paul Tomita – 13 iunie

Cupa Alpin – Paul Tomita – 13 iunie

  REZULTATE COMPETITIE Categoria I domni 0-12 HCP (System stroke play net) 1. COMAN VIOREL – 68 LOVITURI (DEPARTAJARE HCP) 2. STRAJAN IULIAN – 68 LOVITURI (DEPARTAJARE HCP) 3. COMAN LAURENTIU – 70 LOVITURI Categoria a II a domni (System stableford) 12.1-24 HCP 1. PASCU VASILE – 37 PUNCTE 2. GAVOZDEA ALIN – 35 PUNCTE [...]

Cupa Zacaria Group – 6,7 iunie

Cupa Zacaria Group – 6,7 iunie

  REZULTATE COMPETITIE Categoria I domni 0-12 HCP (System stroke play net) 1. COMAN LAURENTIU – 135 LOVITURI 2. POP MARIUS – 140 LOVITURI 3. GOTA EMIL – 146 LOVITURI Categoria a II a domni (System stableford) 12.1-24 HCP 1. SCHIOPU SERBAN – 81 PUNCTE 2. MEDREA VIOREL – 64 PUNCTE 3. KEUL WERNER – [...]

Cupa Paul Tomita – SunGarden (Tur) – 30 mai

  REZULTATE COMPETITIE 1. Attila Kadar – Coman Laurentiu (4 UP Lulu) 2. Vinersar Florin – Stoia Calin (2 UP Vinersar) 3. Coman Viorel – Satmarel Adrian (3 & 2 Satmarel) 4. Morar Daniel – Capusan Nicolae (2 up Capusan) 5. Popa Ioan – Muresan Mihai (3 & 1 Popa) 6 Ursu Dan – Ciceo [...]

Cupa Transavia- 23 mai

Cupa Transavia- 23 mai

REZULTATE COMPETITIE Categoria I domni 0-12 HCP (System Stroke Play Net) 1. COMAN LAURENTIU – 70 lovituri (departajare hcp) 2. LEPADATU MARIAN – 70 lovituri (departajare hcp) Categoria a II a domni 12.1-24 HCP (System Stableford) 1. POCAN IOAN – 43 PUNCTE 2. CICEO MIRCEA – 40 PUNCTE Categoria a III a domni 24.1-36 HCP [...]

Cupa Supremia – 16 mai

Cupa Supremia – 16 mai

  REZULTATE COMPETITIE Categoria I domni 0-12 HCP (System stroke play net) 1. BARBAT ALEXANDRU – 66 LOVITURI 2. KADAR ATTILA – 72 LOVITURI  3. COMAN LAURENTIU – 76 LOVITURI Categoria a II a domni (System Stableford) 12.1-24 HCP 1. CAPUSAN NICOLAE – 38 PUNCTE (departajare HCP) 2. DIAMANTINO JONATHAN – 38 PUNCTE (departajare HCP) [...]

Selectie FRG – 9-10 mai

  REZULTATE COMPETITIE Categoria I domni (System stroke play net) 1 COMAN LAURENTIU – 153 LOVITURI TOTAL 2 VINERSAR FLORIN – 155 LOVITURI TOTAL 3 COMAN VIOREL – 166 LOVITURI TOTAL   4 MARCU RAZVAN – 166 LOVITURI TOTAL 5 BARBAT ALEXANDRU – 168 LOVITURI TOTAL 6 MORAR DANIEL – 169 LOVITURI TOTAL Categoria a II [...]

Cupa Borsec – 25 aprilie

Cupa Borsec – 25 aprilie

  REZULTATE COMPETITIE Categoria I domni 0-12 HCP (System stroke play net) 1. POPA IOAN – 73 LOVITURI 2. COMAN VIOREL – 75 LOVITURI (departajare Hcp) 3. VINERSAR FLORIN – 75 LOVITURI (departajare Hcp) Categoria a II a domni (System stableford) 12.1-24 HCP 1. DANCI DAN – 38 PUNCTE 2. CAPUSAN NICOLAE – 37 PUNCTE [...]

Cupa Bring a Friend – 18 aprilie

REZULTATE COMPETITIE Locul 3 Diamantino Jonathan – 23 puncte Friend Locul 2 Vinersar Florin – 27 puncte Lazar Dragos Locul 1 Tepes Emilia – 40 puncte Friend Juniori Limbean Andrei – 25 puncte Probe Speciale: I. LONGEST DRIVE 1. Vinersar Florin 230 m II. NEAREST TO PIN 1. Limbean Cosmin 13.40 m